IL-2 Battle Of Stalingrad

Дискусия относно други симулатори.
Потребителски аватар
Crash
Мнения:387
Регистриран:пон фев 06, 2012 2:23 pm
Местоположение:София / Долна Митрополия
Контакти:
IL-2 Battle Of Stalingrad

Мнение от Crash » ср ное 04, 2015 2:10 pm

Тъй като си нямаме тема, реших да направя една.

Има ли някой, който лети на него? Доколкото видях последно, вече има и лятна карта :)

Моят опит с новия Ил-2 е доста скромен, направих 1 онлайн полет в някакъв тренировъчен догфайт сървър. След малко проблеми, докато си спомня как се излита, с моя любим FW190, успях да се сбия с един Як. Предвид, че започнахме при еднаква височина (не съм сигурен за скоростта, мисля, че аз бях с предимство), той загуби енергия още при първия кос лупинг, който направи. След няколко неуспешни опита за стрелба, успях да го засека добре и го повредих достатъчно, че да не се занимавам повече с него. Човека кацна и ми благодари после, докато аз кацах :)
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Fishbed
Мнения:63
Регистриран:ср фев 29, 2012 12:36 pm
Местоположение:В кабината на МиГ-а,Балчик
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: IL-2 Battle Of Stalingrad

Мнение от Fishbed » ср ное 04, 2015 3:39 pm

Аз летя!

По мое мнение симулатора е добър, но си личи връзката с Rise of flight- според мен БзС е силно модернизиран RoF
От плюсовете:
-Страхотни зимни карти на Сталинград и Великие Луки и 3D модели на самолети и техника
-Достатъчно прост за усвоение интрефейс (въпреки че на мен не ми доставя удоволствие)
-По мое мнение, реалистична балистика на въоръжението и реалистично (до колкото това може да се каже :) ) поведение на самолетите
-Голяма общност, предимно рускоговоряща, от която може да се вземат доста неща -опит, тактика, техника на пилотиране.

От минусите:
-Неголямо количество летящи хора през пиковете часове за това (7-8-9-10 часа)
-Лично при мен в големи сървъри понякога има големи проблеми със способността на engina-a (може би и на сървърите) да се справят с големия поток от събития- стрелби, наличие на много единици на малко място и т.н. В резултат - лагване, правещо прицелването доста трудно. Такива оплаквания виждам почти всеки път когато летя и от руснаци.
-Летните карти според мен не се получиха както много хора се надяваха
-Редактора за мисиите е отвратителен
-Системата за обзор в кабината- при вдигане на главата нагоре, погледът е ограничен на 90 градуса по надлъжната ос, а след това е нужно завъртане настрани за да погледнеш "отзад-отгоре") Това прави ориентирането по време на МБВ една идея по-неудобно. Забелязано е и при Free track и при TrackIR, на няколко различни машини/ инсталации, така че проблема не е в програмата за възпроизвеждане на движението на главата.
-И основна пречка за много хора е според мен леко завишената цена на целия симулатор. Трябва да се дебнат промоции.
Моят е купена CD версия за около 15-ина лева ~~ 400 рубли, където е нужно да минаваш кампанията за да отключиш всички самолети и техните модификации ( без премиумните самолети)

Според мен Старият Ил-2 ще живее още дълго...

ПС. Цеха по боядисване на ЛА работи и там :)
--------------------------------
Напред и Нагоре!
74г. АБ Балчик
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
noemis
Мнения:49
Регистриран:ср окт 21, 2015 10:32 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: IL-2 Battle Of Stalingrad

Мнение от noemis » ср ное 04, 2015 7:25 pm

Спор няма, старият IL-2 1946 няма и може би и никога няма да има конкуренция. Аз за сега тренирам владеенето на самолета, излитане / кацане, навигация и т.н. Разбрах, че съм ляв при дуелите, сляп ли съм или какво но почти никога не виждам в мултито пръв съперника.
За това по-скоро за отреагиране бомбя разни фабрики, летища и сега с летните карти и корабчета :P

Потребителски аватар
Crash
Мнения:387
Регистриран:пон фев 06, 2012 2:23 pm
Местоположение:София / Долна Митрополия
Контакти:

Re: IL-2 Battle Of Stalingrad

Мнение от Crash » чет ное 05, 2015 11:40 am

Стария Ил според мен е морално остарял до крайна степен. Въпреки, че започнах да го играя на 4.07м и повечето ми прекарано време беше на този пач, не мисля, че се разви добре, особено, когато се появиха всичките модове. Цялото community се разпеци, всеки сървър искаше различен мод и се превърна в един огромен хаос. Класически сървъри като Zeke vs Wildcat, Spitfire vs 109 замряха, airforce war-a спря и това беше момента, когато реших и аз да спра.

Не искам и да се връщам към тази игра, предпочитам да си остана с хубавите спомени от нея и първите ми стъпки с по-сериозен симулатор :)
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
noemis
Мнения:49
Регистриран:ср окт 21, 2015 10:32 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: IL-2 Battle Of Stalingrad

Мнение от noemis » чет ное 05, 2015 8:17 pm

Инструкции за излитане и кацане с Fw 190A-3

Потребителски аватар
noemis
Мнения:49
Регистриран:ср окт 21, 2015 10:32 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: IL-2 Battle Of Stalingrad

Мнение от noemis » пон ное 23, 2015 12:44 am

Инструкции при пикиране с Щука


Потребителски аватар
noemis
Мнения:49
Регистриран:ср окт 21, 2015 10:32 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: IL-2 Battle Of Stalingrad

Мнение от noemis » чет дек 17, 2015 3:36 pm

Heinkel 111H-6 - инструкции при излитане и кацане


Потребителски аватар
noemis
Мнения:49
Регистриран:ср окт 21, 2015 10:32 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: IL-2 Battle Of Stalingrad

Мнение от noemis » ср яну 06, 2016 2:31 am

Навигация при full realism настройки


Потребителски аватар
Crash
Мнения:387
Регистриран:пон фев 06, 2012 2:23 pm
Местоположение:София / Долна Митрополия
Контакти:

Re: IL-2 Battle Of Stalingrad

Мнение от Crash » ср яну 06, 2016 10:08 am

Колко модерно е станало вече :) Едно време само принтирах всички карти в Ил-2 и с молив, транспортир, пергел и линия работех.

Лично аз наблягах много и на наземните ориентири, в случай, че се загубя след бой или нещо подобно.

Много хубаво и добре обяснено видео.
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
noemis
Мнения:49
Регистриран:ср окт 21, 2015 10:32 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: IL-2 Battle Of Stalingrad

Мнение от noemis » ср яну 06, 2016 11:13 pm

Проблема е, че при Сталинград е само равнина и пустош. Няма планини, баирчета и подобни за по-добра ориентация. Особено на зимните карти ориентацията е почти нулева. Сега на летните карти положението е малко по-добро с видимостта и детайлите, но пък по-зле се различават противниковите самолети и докато летя и запаметявам терена в мултито все се случва, че някой вече ме "чеше" откъм опашката :? :x

Отговори
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable