Въпрос

Въпроси и проблеми относно симулатора.
Отговори [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
fefaka
Мнения:8
Регистриран:ср окт 02, 2013 4:23 pm
Местоположение:sofia
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Въпрос

Мнение от fefaka » нед дек 28, 2014 11:24 am

Днес случайно натиснах бутона ,,E'' и забелязах, че на един от панелите ми светна надпис ECM ( http://prikachi.com/images.php?images/78/7810078W.jpg ) .От скоро играя с Ф-15 и засега знам само, че това било уж да ме прихващат по трудно.Пуснах се няколко пъти срещу су-33 и независимо дали го бях пуснал това нещо той си пускаше ракетата винаги от едно и също разстояние.Ако има някой, който разбира повече нека сподели какво не правя както трябва :)
Благодаря предварително и весели празници!

Потребителски аватар
Crash
Мнения:387
Регистриран:пон фев 06, 2012 2:23 pm
Местоположение:София / Долна Митрополия
Контакти:

Re: Въпрос

Мнение от Crash » нед дек 28, 2014 2:41 pm

Привет!

За да не изпадаме в подробности, ECM-а отнема около 15-20 секунди за да стане активен, ако някой разбира повече, да ме поправи :)

Не знам в каква ситуация е бил двубоя със Су-33, но той може да използва и ОЛС, който не се влияе от ECM.

Поздрави.
Изображение
Изображение

fefaka
Мнения:8
Регистриран:ср окт 02, 2013 4:23 pm
Местоположение:sofia
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Въпрос

Мнение от fefaka » вт дек 30, 2014 2:30 pm

Е пускаме се един срещу друг на сравнително далечно разстояние примерно 50 км, нищо особено.Впрочем какво е ОЛС :roll: Не знам, ако знаеш някакви клипове в youtube, където да е обяснено като за малоумни, че съм изгледал сумати такива и пак някои неща не са ми ясни как стават :D

Edit: Ако пък се пусна срещу миг29 на радара ми излиза това http://prikachi.com/images.php?images/720/7815720t.jpg и хептен не знам какво се случва.

Потребителски аватар
Crash
Мнения:387
Регистриран:пон фев 06, 2012 2:23 pm
Местоположение:София / Долна Митрополия
Контакти:

Re: Въпрос

Мнение от Crash » вт дек 30, 2014 4:19 pm

Препоръчвам ти канала на Eagle Dynamics в Youtube - https://www.youtube.com/user/eagledcs/videos

ОЛС е оптико локационна система на руските изтребители.

Ето тук можеш да видиш как работи



А за радара на F-15:



Дано ти помогнат.

Поздрави.
Изображение
Изображение

fefaka
Мнения:8
Регистриран:ср окт 02, 2013 4:23 pm
Местоположение:sofia
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Въпрос

Мнение от fefaka » вт дек 30, 2014 8:23 pm

Определено помогнаха.А може ли да ми кажеш ауакса като ми казва координатите на врага, примерно при ф-15 на една мисия ми казва Enfield 11 дрън дрън pop up bearing 047 for 037 как да разбера накъде да отида :D Ако е мисия със су27 ми казва пак нещо си азимут 238, удаление 080.Е кажи ми какъв е тоя азимут и удаление и как да разбера накъде трябва да ходя.Търсил съм клипове, но никъде го няма обяснено и не го разбирам и директно си пускам автопилота да ме води, ама я няма тръпката така и искам да разбера какво се опитват да ми кажат :D

Потребителски аватар
Crash
Мнения:387
Регистриран:пон фев 06, 2012 2:23 pm
Местоположение:София / Долна Митрополия
Контакти:

Re: Въпрос

Мнение от Crash » ср дек 31, 2014 12:25 pm

Като цяло AWACS-а е доста опростен и лесно разбираем.

Първо обявява позивната (при американските Enfield и тн, при руските с номера), т.е. за кого се отнася тази команда.

Възможно е да чуеш и BRAA - Bearing, Range, Azimuth, Aspect

Така получаваме цялата информация за целта - курса, разстоянието, курса, който да заемем, както и положението на противника спрямо нас.

Има няколко основни положения - първо - Hot & Cold - Hot е когато приближава, т.е. опасността е по-голяма, Cold, когато се отдалечава; Beaming - Beaming Hot, например е положение, в което има сближаване с целта, но тя се движи с отклонение 30-60 градуса от нашия курс, но все пак се сближава.

Flanking/Notching - целта се движи перпендикулярно спрямо нашия курс.

Азимут, в значението, което се използва е движение по азимут, т.е. по определен курс. Удаленье е разстоянието.

Ето един пример от това, което аз получих наскоро като команда.

Hawg 11 (позивната на нашия полет), Wizard (позивната на този, който се обръща към нас, в случая AWACS-а), BRA (Направлние, Разстояние, Височина) 349 for 50 (Директен курс към целта 349, разстояние 50 мили), 4000 (височина 4000 фута), hot (Носа на целта сочи към нас).

Дано това помогне :lol: Позабравил съм.
Изображение
Изображение

fefaka
Мнения:8
Регистриран:ср окт 02, 2013 4:23 pm
Местоположение:sofia
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Въпрос

Мнение от fefaka » съб май 02, 2015 7:37 pm

Случайно да знаете дали из нета има версия на lock on modern air combat, в която да има Su-25T или него го слагат чак в двойката?Уж съм гледал снимки, че в оригиналната версия го има, но в тази дето е качена в замунда-не.Нека, ако все пак има такава версия и някой знае, откъде може да се свали да даде линк.Благодаря предварително!

Отговори
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable